קידוח מיקרופייל

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris vitae libero.

קידוח מיקרופייל הוא סוג של קידוח ליצירת יסודות של מבנים המוקמים על גבי סוג קרקע סלעית. קידוח יסודות למבנים הוא סוג קידוח מאד נפוץ בענף הבנייה והוא נחוץ לכל מבנה אשר מוקם. יסודות המבנה אמורים לשאת את משקל המבנה ולהוות עוגן בטוח בתוך הקרקע כדי שיהיה עמיד בפני רעידות אדמה, או שינויים קרקעיים כאלה ואחרים. יסודות מבנה הם שמחזקים את המבנה לקרקע והופכים אותו ליציב ועמיד בהתאם לנדרש על פי התקן .

קידוח מיקרופייל – קידוח בסלע

כדי לבצע קידוח מיקרופייל יש צורך כמובן בציוד מיוחד המגיע על רכב כבד ויש להשתמש בציוד קצה טכנולוגי חדיש . רמת הדיוק הנדרשת בקידוח מסוג זה היא מירבית שכן קוטר הקידוח נע בין 36 ס”מ ועד 60 ס”מ בלבד. על הקידוח להיעשות באופן מאונך לקרקע כדי ליצור יסודות חזקים. ככל שהקידוח יהיה עמוק יותר רמת הדיוק הנדרשת היא גדולה יותר . כמובן שכמו כל עבודת קידוח אחרת , גם קידוח מיקרופייל צריך להתבצע רק בידי מקצוענים אשר מיומנים בביצוע עבודות קידוח מסוג זה .

קידוח מיקרופייל – לביסוס מבנים שונים בסלע

קידוח מיקרופייל הוא קידוח ישיר בסלע ללא צורך בחפירות. בסיום הקידוח מחדירים לבור כלונסאות קטנות לחיזוק היסודות. קידוח מיקרופייל נועדים לביסוס מבנה בסלע ולביסוס מבנה בקרקע שאינה מתאימה לביסוס בשיטות אחרות. קידוח מיקרופייל נעשה במקומות אשר בהם הסלע עצמו מהווה את התשתית ליסודות המבנה ולכן אין צורך בחפירות נוספות .

קידוח מיקרופייל – רק עם חברה מקצועית ומנוסה

כאמור, קידוח מיקרופייל הוא קידוח מדוייק המצריך ציוד מיוחד ומיומנות טכנית גבוהה. כאשר פונים לחברה לקידוחים, יש לוודא כי ברשותה הציוד המתאים ונסיון בסוג זה של קידוחים. שמירה על בטיחות ושימוש בציוד מתקדם הם תנאי הכרחי בכל סוגי הקידוחים ובמיוחד בסוג זה של קידוח מיקרופייל. קידוח מיקרופייל לצורך קידוח בסלע הוא קידוח בקוטר קטן יחסית, ולכן רמת הדיוק הנדרשת ובמיוחד בקידוח לעומק רב, היא חיונית ביותר לקיום קידוח מתאים על פי כל התקנים הנדרשים