קידוח בנטונייט

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris vitae libero.

קידוח בנטונייט

קידוחי קרקע הם תורה שלמה ומורכבת מאד, ואולי בשל כך מי שאמון על ביצוע קידוחים מכל סוג שהוא חייב להיות בעל מקצוע מוסמך ומיומן בביצוע עבודות קידוח כאלה ואחרות. אחד מקידוחי הקרקע הנפוצים ביותר בענף הבנייה הוא קידוח לצורך יסודות למבנים. מבין קידוחי היסודות, קידוח לצורך החדרת כלונסאות מאד נפוץ. יש לזכור כי קידוח מסוג זה אינו דבר של מה בכך ומדובר על הפעלת ציוד כבד ומסוכן. הבעייה שנוצרת בסוגי קרקע רבים היא שבין הקדיחה של הבור ועד להחדרת הכלונסאות לתוכו ישנה סכנה כי הבור יתמוטט פנימה. כדי למנוע אפשרות כזו פותחה שיטה מיוחדת הנקראת בשם : קידוח בנטונייט.

קידוח בנטונייט – לחיזוק קירות הבור בצורה טובה

קידוח בנטונייט נועד כדי לחזק את קירות הבור שנקדח לצורך יסודות למבנה כל שהוא על מנת שניתן יהיה להכניס לבור כלונסאות שיהוו את החיזוק ליסודות. כדי לעשות זאת עושים שימוש בחומר הנקרא בנטונייט. חומר זה מגיע מן הטבע בצורת אבקה והוא מינרל חרסיתי מסוג מסויים. כאשר מערבבים את החומר עם נוזל הופך החומר להיות צמיגי ומקבל תכונות של דבק. בעת הקידוח מוחדר החומר לבור הנחפר, על מנת שידביק את האדמה בדפנות הבור, כדי שלא יתמוטטו בהמשך החפירה .

קידוח בנטונייט – סוג הקרקע קובע את סוג הקידוח

כדי להצליח במשימת קידוח בנטונייט יש להכיר את סוג הקרקע היטב לאחר בדיקות מקדימות. הכרה זו חשובה כדי להחליט על רמת הצמיגות של הבנטונייט כדי שיהיה יעיל בהדבקת גרגירי האדמה הנמצאים במוקד החפירה. סוגי קרקע שונים דורשים צמיגות שונה של הבנטונייט ויש לדעת כיצד להכין את החומר לכל סוג אדמה בנפרד .

קידוח בנטונייט – המקצועיות תמיד קובעת את התוצאות בשטח

כדי לבצע קידוח בנטונייט נכון יש צורך במיומנות גדולה ונסיון. ערבוב החומר עם מים לסוגי קרקע שונים לא נעשית על דרך של ניסוי וטעייה, אלא מדובר במינונים מדויקים לכל סוג אדמה אחר. בנוסף נדרשת מיומנות גדולה בהפעלה נכונה של ציוד הקידוח והחפירה לקבלת התוצאות הראויות.