קידוחי כלונסאות

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris vitae libero.

קידוחי כלונסאות

קידוחי כלונסאות הם סוג מיוחד של קידוחי יסודות למבנים שונים. כדי לחזק מבנים לקרקע ולגרום ליציבותם האופטימאלית נדרש לבנות לכל מבנה יסודות. סודות המבנה מקבעים את המבנה לקרקע ומאפשרים לו עמידות בפני פגעי טבע, רעידות אדמה, סופות חזקות ותנודות שונות של הקרקע. יסודות המבנה מחזיקים על גבם אלפי טונות של חומרי בניין שונים וכדאי מאד שהם יהיו חזקים ועמידים .

קידוחי כלונסאות – באיזורים מועדים לפורענות

יש סוגים שונים של קידוחים לצורך בניית יסודות. לא כל מבנה בכל מקום זקוק לקידוחים זהים. הדבר תלוי בסוג הקרקע, בסוג המבנה ובגודל המבנה. כשבונים על קרקע סלעית וחזקה יש צורך בקידוחים שונים מאשר בבנייה על קרקע חולית או בוצית ומכשירי הקידוח משתנים בהתאם. קידוחי כלונסאות נדרשים בשני סוגים של בנייה. כאשר הבנייה היא לגובה כמו בבניית רבי קומות או מגדלים גבוהים וצרים ובאיזורים המועדים לרעידות אדמה או סופות חזקות כאשר הקרקע איננה חזקה ויציבה מלכתחילה .

קידוחי כלונסאות – כיצד זה מתבצע בפועל בשטח ?

מכונת קידוחי כלונסאות היא מכונת קידוח מיוחדת המסוגלת גם לקדוח וגם להחדיר את הכלונסאות לתוך הבור הנחפר לחיזוק היסודות. כלונסאות הם מוטות מתכת ארוכים המוכנסים לתוך בורות היסודות וחלקם העליון יוצא אל מחוץ לבור. על הכלונסאות ניתן לבנות קירות תומכים או עמודים שעליהם יבנה הבניין עצמו. בעבר היה תהליך זה של החדרת הכלונסאות לתוך בורות היסודות לוקח זמן רב ואילו מכונת קידוחי כלונסאות מודרנית מאפשרת להתמודד עם האתגר תוך ימים ספורים בלבד.

קידוחי כלונסאות – עם מי לבצע את התהליך הזה ?

כל בר דעת מבין וודאי כי עבודות קידוח לסוגיהן חייבות להתבצע רק על ידי בעלי מקצוע המוסמכים לעבוד בתחום זה. כדי להפעיל מכונת קידוחי כלונסאות באופן יעיל ואחראי יש על המפעיל להיות מיומן ומקצוען. הפעלת קידוחי כלונסאות דורשות נסיון רב והדיוק הנדרש הוא גדול על מנת שלא לבצע שגירות הרות אסון בטעות. רק חברות בעלות נסיון ומוניטין מסוגלות לבצע עבודה מסוג זה באופן מקצועי ובטיחותי מעבר לכל ספק.]