קידוחי קרקע

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris vitae libero.

קידוחי קרקע

קידוח קרקע

קידוח קרקע הוא סוג עבודה מורכב המצריך מיומנות רבה וידע נרחב. ראשית צריך להבין בתחום הגיאולוגיה על מנת לדעת באיזה אדמה עושים קידוח קרקע, על מנת לבחור את כלי העבודה הנכונים. שנית יש להבין בכלי העבודה השונים, שהם כלים כבדים, כדי לדעת היכן וכיצד להציב אותם באתר קידוח קרקע, כדי שהעבודה תעשה באופן חלק ובטוח.

קידוח קרקע אשר נעשה בבניין קיים כדי לחזק אותו מצריך אחריות גדולה כדי לא להרוס את היסודות הקיימים ולערער את המבנה כולו . הקידוח חייב להתקיים בהתאם לתקנים הקבועים בחוק על מנת להבטיח עבודה בטוחה ומקצועית .

קידוח קרקע להחדרת כלונסאות

קידוח קרקע לצורך החדרת כלונסאות לקרקע הוא קידוח רציני המצריך כאמור מקצועיות רבה ונסיון רב שנים בתחום זה. אין הדבר לקדיחת חור בקיר הבית לצרכי תליית מדף בחדר הילדים. קידוח קרקע לצורך החדרת כלונסאות מצריך יציבות גבוהה כדי להחדיר את הכלונס מבלי שקירות הבור הנחפר יקרסו פנימה בעת ההחדרה. כדי להצליח במשימה זו יש שיטת קידוח קרקע מיוחדת אשר נקראת בשם: קידוח בטונייט .

קידוח קרקע – בטונייט

בטונייט הוא חומר שמשתמשים בו לקידוחים מורכבים ובמיוחד לצורך החדרת כלונסאות לבור שנחפר. בטונייט הוא סוג של מינראל חרסיתי שנחצב מהסלע. במקור הוא נראה כאבקה אך לצורך הקידוח הופכים אותו לחומר נוזלי סמיך דומה לג’ל. גדי להגיע לרמת הסמיכות הרצוייה מוהלים את האבקה עם מים במינון נכון, וכך הוא הופך מאבקה ומתנפח עד שהוא מגיע למצב נוזל צמיגי. חומר זה משמש כדבק לגרגירי החול באדמה שבתוכה קודחים. תפקיד הבטונייט הוא ללכד את פני השטח הנחפר בתוך הבור ולהדביק אותו כדי שלא יתמוטט לתוך הבור הנחפר .

קידוח קרקע – מקצוענים בלבד

קידוחי קרקע הוא עניין רציני ואחראי. צריך לזכור כי קידוח קרקע טוב ונכון הוא שיקבע את מידת העמידות של המבנה מבפני לחצים או רעידות אדמה וכדומה. גם יצירת התערובת של הבטונייט מצריכה נסיון וידע כדי להגיע לרמת הצמיגות הנדרשת על פי סוג הקרקע הנחפר .