קידוח cfa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris vitae libero.

קידוח cfa

בענף הבנייה ישנם כמה וכמה סוגים של קידוחים שונים. קידוחים לבדיקת הקרקע נעשים לפני התכנון והבנייה כדי להבין את סוג הקרקע וטיבו על מנת להחליט על סוג היסודות הנדרשים למבנה האמור להיות מוקם במקום הספציפי. ענף הבנייה נעזר בקידוחים גם להקמת בורות ספיגה, בורות ניקוז ובורות שונים אחרים. קידוחי יסודות הם הקידוחים הנפוצים ביותר בענף הבנייה והם נעשים לצורך הקמת יסודות למבנים שונים. כל מבנה זקוק ליסודות בין אם מדובר על מחסן, בית צמוד קרקע, בניין דירות או גורד שחקים עם קומות רבות. גם גשרים ומבנים אחרים זקוקים ליסודות אשר נחפרים באמצעות קידוחים מקצועיים .

קידוח CFA – במקומות לא יציבים

כשניגשים לקידוחי יסודות יש כמה וכמה סוגים שונים של קידוחים. סוגי קרקע שונים דורשים סוגי קידוחים שונים והציוד הנדרש להם הוא מגוון ושונה מסוג אחד לשני. יש מקומות בהם קידוחי כלונסאות פשוטים מספיקים ויש מקומות שניתן להסתפק בקידוחים מסוג מיקרופייל שהוא קידוח בקוטר קטן המתאים לקרקע סלעית וחזקה התומכת ביסודות בעוצמה רבה. במקומות לא יציבים, חוליים או רוויים מים יש לעשות קידוח CFA שהוא קידוח מיוחד למקומות אלו .

קידוח CFA – קידוח ספיראלי

קידוח CFA הוא קידוח ספיראלי אשר מטרתו לקדוח במקומות עם קרקע חולית או קרקע רוויית מים. קידוח זה מיוחד במינו משום שבזמן הקידוח מתבצעת היציקה עצמה. קידוח בקרקע חולית או רווית מים הוא קידוח לא בטוח ויש סכנה שהקרקע הנחפרת תתמוטט לתוך הבור הנחפר עצמו. כדי למנוע זאת מתבצעת יציקת היסודות תוך כדי חפירה בעוד המקדח נמצא בתוך החור. לשם חיזוק היסודות ניתן להחדיר לבור כלונסאות CFA אשר מחזקות את היסודות עוד יותר ומעניקות חיבור חזק יותר למבנה אשר יבנה מעל ליסודות .

קידוח CFA – ציוד מיוחד

כדי לבצע קידוח CFA יש צורך בציוד מיוחד ובצוות מיומן. קידוח המשלב יציקה והחדרת כלונסאות לתוך הבור בזמן שהמקדח נמצא בפנים אינו דבר פשוט ויש צורך בנסיון רב ומיומנות בסוג זה של עבודה כדי להביא תוצאות טובות .