קידוחי ישיר
קידוחי קרקע - מיקורפייל, בנטונייט, בורות ספיגה, כלונסאות.

קידוח ישיר בכל הארץ
מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר!

יצירת קשר קידוחי קרקע 050-5858770

סוגי קידוחים

  • קידוח בורות
  • קידוח בור ניקוז
  • קידוחי קרקע
  • קידוח בנטונייט
  • קידוח כלונסאות
  • קידוח מיקרופייל

קידוח בור ניקוז

בור ניקוז הוא בור המנקז אליו נוזלים שונים. בורות אלו נקדחים במקומות שונים כמו באתרי בנייה ומבנים ללא חיבור למערכת ביוב מרכזית. באתרי בנייה עושים קידוח בור ניקוז כדי לנקז את המים שמשתמשים בהם בזמן הבנייה וכדי למנוע הצפות בימי הגשם החזקים. יש אתרי בנייה שעושים קידוחי בורות ניקוז במקומות שונים כדי שאתר הבנייה לא יהפוך לשלולית מים אחת גדולה. במבנים ללא חיבור למערכת ביוב מרכזית קידוח בור ניקוז הוא הכרחי מכיוון שזו הדרך היחידה לנקז את מי הביוב מבלי להשאיר ריח נורא מחוץ למבנה .

קידוח בור ניקוז – איך ואיפה זה קורה ?

קידוח בור ניקוז מתבצע בהתאם לסוג הקרקע והבנת הטופוגרפיה של השטח. קידוח בור ספיגה אמור לאפשר את ניקוז כל הנוזלים אליו ולכן קידוח בור ספיגה יתבצע בשטח הנמוך ולא בשטח הגבוה. קידוח בור ניקוז מתבצע לאחר התייעצות עם מהנדס קרקע שבדק את השטח ונתן את הסכמתו לביצוע הקידוח. קידוח בור ניקוז חייב להיות מדוייק ובהתאמה מלאה עם הגורם המוסמך שנתן את הסכמתו לקדיחת הבור .

קידוח בור ניקוז - מידות הבור

מידת הבור הדרוש משתנה ממקום למקום ועל פי המלצתו של הגורם המוסמך לתת אישור לקידוח הבור. למרות זאת מידות של בור סטנדרטי המשמש ברוב המקומות לניקוז נוזלים יהיה בעומק של כשני מטר ובקוטר של 60 ס"מ. לגבי עומק הבור הדבר נקבע סופית לפי התאמה למקום ולצפי כמות הנוזלים שעל הבור לאגור לתוכו בפעם אחת .

קידוח בור ניקוז – תהליך הבנייה

השלב הראשון של קידוח בור ניקוז הוא בדיקת הקרקע ובחירת המיקום לבור. לאחר מכן יש להתחיל בקידוח הבור על ידי מכונת קידוח מקצועית. אם הבור קטן ניתן לבצע את העבודה באמצעות מכונת קידוח ידנית. בשלב השני מוחדר לבור שרוול ובו אבני חצץ. בקצה הבור שנחפר יש טבעת בטון שבסופה – במקום המגע עם הקרקע מצוייה רשת ברזל. מערכת זו מבטיחה כי הנוזלים שנאגרו יחלחלו לקרקע אך שגופים אחרים ישארו בתוך בור הניקוז .
קידום אתרים