קידוחי ישיר
קידוחי קרקע - מיקורפייל, בנטונייט, בורות ספיגה, כלונסאות.

קידוח ישיר בכל הארץ
מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר!

יצירת קשר קידוחי קרקע 050-5858770

סוגי קידוחים

  • קידוח בורות
  • קידוח בור ניקוז
  • קידוחי קרקע
  • קידוח בנטונייט
  • קידוח כלונסאות
  • קידוח מיקרופייל

קידוח בור ספיגה

בור ספיגה הוא מקום שאליו מנקזים את השפכים והביוב. תפקיד בור הספיגה הוא לספוג את הפסולת הזו ואת השפכים הללו. בימים עברו היו בורות ספיגה רבים בחצרות הבתים. אל הבור היו מחברים את צינורות הניקוז מהמטבח והשירותים וכל מי הביוב השונים היו נאגרים בבור הספיגה. אחת לכמה זמן כשהבור היה מתמלא היו בעלי הבית מזמינים משאית מיוחדת לשאוב את תכולת הבור ולרוקן אותו. בורות ספיגה שימשו את התושבים כאשר לא היתה מערכת ביוב מרכזית, אך כיום הדבר שונה .

קידוח בור ספיגה במקומות מרוחקים

עם הגברת המודעות לסביבה התגלה כי בורות ספיגה אינם עוזרים לשמור על הסביבה אלא להיפך. חלחול מי השופכין לאדמה מחדיר לתוכה רעלים שונים העלולים להגיע למי התהום והעניין עלול להיות הרסני. משנת 1992 אסרה המדינה על קידוח בור ספיגה בכל מקום למעט מקומות מרוחקים שאינם מחוברים למערכת ביוב מרכזית .

קידוח בור ספיגה כיום

בנוסף לקידוח בור ספיגה במקומות מרוחקים כמו מושבים או בכפרים ערבים שעדיין אין להם מערכת ביוב עירונית נהוג לחפור בורות ספיגה למי גשמים. קידוח בור ספיגה שכזה נעשה בעומק של מטר עד שני מטר ובקוטר של מטר. מטרת קידוח בור ספיגה שכזה היא לאגירת מי גשמים למניעת הצפה במקומות שונים. בחניונים השקועים מתחת לגובה הרחוב והסגורים מכל צדדיהם יש סכנה של הצפה בעת הגשמים החזקים.

קידוח בור ספיגה במקום כזה יכול לפתור את בעיית ההצפה ולאגור את המים. במשך הזמן יחלחלו המים לאדמה והבור יתרוקן מעצמו. גם בגינות עם בעיית הצפה דומה נוהגים לעשות קידוח בור ספיגה לאותה המטרה .

קידוח בור ספיגה עם ציוד מיוחד

ללא כל צל של ספק, אין לבצע קידוח בור ספיגה בצורה מרושלת או לא מקצועית. כדי לקדוח בור ספיגה יש להשתמש בציוד מתאים כדי למנוע קריסת קירות הבור וכדי להבטיח עבודה נקייה ואחראית . אין להקל ראש בקידוח מסוג זה ויש לנקוט בכל אמצעי הזהירות לאורך כל תהליך הקידוח ובאופן המקצועי ביותר .
קידום אתרים